Campus Kortrijk  
nl  

gelieve een campus te selecteren

campus Kortrijk
campus Brugge
campus Oostende
campus Roeselare
campus Tielt
campus Torhout



een vraag voor stuvo?

Campus Brugge en Oostende
Xaverianenstraat 8
8200 Sint-Michiels Brugge
+32 50 30 52 90
brugge@stuvoloods.be
oostende@stuvoloods.be

Campus Kortrijk, Roeselare, Torhout, Tielt
Doorniksesteenweg 145
8500 Kortrijk
+32 56 26 41 84
kortrijk@stuvoloods.be
roeselare@stuvoloods.be
torhout@stuvoloods.be
tielt@stuvoloods.be

Musea

TEXTURE
Als je al eens over de Noordbrug gepasseerd bent heb je ongetwijfeld het nabije industriële pand met de opvallende goudkleurige kroon opgemerkt. Dat is dus Texture, een modern museum gewijd aan de vlasnijverheid waarmee Kortrijk in de loop van de 19de eeuw een bloeidende handelsstad werd. Leie werd toen liefdevol de “gouden rivier” genoemd. Vandaar dus de goudkleurige afwerking van het museumdesign. In Texture ontdek je hoe vlas omgezet wordt naar prachtige textielproducten en hoe die industrie Kortrijk door de eeuwen heen op de wereldkaart gezet heeft. Elke eerste zondag van de maand kom je gratis binnen! Op andere dagen betaal je als student 4 euro. De gezellige museumbar Kaffee Damast is ook een bezoekje waard! Een keer per maand geniet je er van live jazzmuziek.

KORTRIJK 1302
In het Begijnhofpark vind je de dienst toerisme, maar ook het belevingsmuseum Kortrijk 1302. Dit academiejaar is trouwens je laatste kans om het museum te bezoeken. Geen nood. Op dezelfde locatie opent nadien een gloednieuw concept. Spannend!